Obřad


Kde to bude?

 Pro vyslovení toho našeho  „ANO“ jsme si vybrali zříceninu Krakovec. Anička si vždycky přála nějaký ten hrad či zříceninu, a poté, co nám nevyšel z mnoha důvodů Točník, jsme naše zraky obrátili o několik kilometrů severním směrem, kde se Krakovec nachází. Pokud by snad někomu tato zřícenina gotického, renesančně přestaveného hradu, umístěná na širokém skalním ostrohu nad soutokem Šípského a Krakovského potoka, byla povědomá, zřejmě se také někdy díval na pohádku Ať žijí duchové. Ale k věci. Právě zde, na nádvoří, proběhne svatební obřad, a to 30.5.2014, přesně v pravé poledne.  V podstatě neexistuje nějaká příjemná suchá varianta, a tak doufáme, že prolomíme naši věčnou smůlu a počasí nám vyjde. Hrad je vcelku dobře dostupný od auta, z prakoviště to je k branám kolem 300 metrů s tím, že jste již v úrovni hradu, a tak Vás čeká cesta prakticky po rovině. To u hradů zas tak často nebývá:) 

 

Jak se na obřad dostat?

Praha - Krakovec

Z Prahy je nejjednodušší cesta po Karlovarské do Nového Strašecí a dál na Rakovník

Zřícenina se nachází v okrese Rakovník, zhruba 80 kilometrů od Prahy na souřadnicích 50°01’02.9″N 13°38’20.3″E

Trasa Chrustenice - Krakovec

„Jižní“ cesta z Chrustenic, odkud budou startovat rodiny a nejbližší

Rozumná cesta veřejnou dopravou téměř neexistuje, takže nejrychlejším způsobem, jak se sem dostat z Prahy, je autem po dálnici na Karlovy Vary, kdy v Novém Strašecí sjedete směrem na Rakovník, a po průjezdu Rakovníkem odbočíte na silnici č.229. Po ní dojedete až do obce Zavidov, kde odbočíte doleva na obec Krakov, a dál na Krakovec. Z Prahy by cesta měla trvat něco kolem 1,5 hodiny, počítejte s nějakou rezervou.

Pro nejbližší kamárady a rodinu je jako startovací místo stanovena obec Chrustenice u Berouna. Zde se sejdeme a společně vyrazíme k hradu „jižní“ cestou, snad kratší, jistojistě však časově náročnější. Chcete-li se přidat, odjezd z Chrustenic je nejpozději v 10:00 (viz. Harmonogram). Na přesné místo startu se ptejte individuálně nás.

 

Další informace k obřadu

Obec Krakovec

1. – zde se nachází parkoviště a zde, prosím, zanechte i vy své vozidlo
2. – zde je místo srazu před obřadem

Pozor, na hradě ani v přilehlé vesnici není dostupné WC, mějte to, prosím, cestou na obřad na paměti.

Krakovec bude v květnu, ve všední dny ještě zavřený pro veřejnost, takže bychom měli mít hrad pro sebe. Přesto vás prosíme o slušnost, ohleduplnost a dodržení základních pravidel, jako například, že se zde nesmí lézt na zdi a v prostorách hradu kouřit. Také nás pan kastelán prosil, aby po nás svatebčané neházeli barevné konfety. My sami máme podobnou prosbu – víme, že je to jeden z tradičních zvyků, ale neházejte na nás po skončení obřadu, prosím, ani rýži. Věřím, že nám všichni budete z celého srdce přát štěstí, ale rýže podle nás patří na talíř (a myslíme si, že lidé z mnoha zemí světa by s námi souhlasili). Proto pokud nám budete chtít „nadělit“ trochu toho bílého štěstí a hojnosti, dovezte nám pytlík dobré basmati nebo jasmínové rýže a přidejte jej ke svatebním darům – my za něj budeme moc rádi a váš dar zajisté nepřijde vniveč:-) Děkujeme za pochopení. 
(Aby kolem nás přeci jen něco poletovalo, můžete si na nás vzít bublifuk a sami jich také několik dodáme:-))

Svatební oznámení

oznameni1

oznameni2